Zimowy Szwung

... czyli Kórnicka Nocna Wyrypa.

Czy można zakończyć sezon rowerowy jednocześnie go rozpoczynając? I to z przytupem? Imprezą, która nie jest li tylko wypadem po bułki? Myślisz, że Wielkopolska jest płaska, a trasy wokół Poznania objechane zostały wszędzie i przez wszystkich? No to zapisz się na Zimowy Szwung! Kórnicką Nocną Wyrypę w (prawie) najdłuższą noc w roku. Już 3 grudnia 2022 roku, na kórnickich Błoniach ruszy nocny wyścig po okolicznych lasach. Wyścig odbędzie się na czterech dystansach (25, 50, 100 i 150 km). Tylko w nocy, tylko solo, tylko po chwałę i zwycięstwo. Atrakcyjne nagrody czekają. 

Dodatkowo wprowadzamy możliwość startu dla rowerzystów korzystających z rowerów elektrycznych. E-bike pojadą na dystansie 55 km, po trasie Kórnickiego Pierścienia Rowerowego. Dla każdego uczestnika maratonu e-bików czeka pamiątkowy medal. 

"ZS" w szczegółach, czyli... co to jest ta wyrypa i jak wziąć w niej udział.

Zimowy Szwung to nocny wyścig rowerowy, rozgrywany na dwóch niezależnych dystansach: 25 km (MINI), 50 km (MIDI), 100 km (MAXI) oraz 150 km (HARD), wytyczonych prawie całkowicie na drogach leśnych i polnych. Wszystkie dystanse oferują najlepsze, co można znaleźć w okolicy Kórnika, ostre podjazdy, nocny sprint po wymarłej bazie rakietowej czy singletracki wzdłuż Warty i Kopli.  

Na żadnym dystansie nie wprowadzamy limitu miejsc, zapisy na maraton ruszą 01 września 2022 roku poprzez platformę b4sportonline.pl. W odrębnym komunikacie opublikujemy regulamin maratonu, link do zapisów, wysokość wpisowego, zasady startu i pomiaru czasu, limit czasu do ukończenia, pulę nagród oraz zakres świadczeń objętych wpisowym. 

Bazą maratonu będzie KCRiS OAZA – Błonie w Kórniku, przy ul. Leśnej 6.